Home Aktualitet Meta ‘shpërthen’ kundër kreut të KED: Kujt po i kërcet për fletoren e Dvoranit

Meta ‘shpërthen’ kundër kreut të KED: Kujt po i kërcet për fletoren e Dvoranit

nga Albina Hoxhaj

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot sërish kundër kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani duke thënë se ka bërë akte mafioze me publikimin ne Fletoren Zyrtare të emrit të Arta Vorpsit.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Meta tha se nuk e njeh Voprsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Kur u pyet nga Blendi Fevziu se Vorpsi është publikuar në Fletoren Zyrtare, Meta tha: Kujt po i kërcet për fletoren e Dvoranit. Shteti ka Kushtetutë ka mbaruar kjo histori.

Më tej Meta tha se nuk është serioze se aj është betuar tek noterja dhe komentoi deklaratën e kësja të fundit duke thënë se ishte shumë korrekte në deklaratën e saj dhe aktin e bërë sot paradite.

Lajme te ngjashme