Ditë “e mbarë” për drejtësinë e rre!

Read Time:25 Second

Nga Dritan Kaba

Sot drejtesia e rre, nuk eshte gabim e rre, ka pasur dy suksese!

  1. Anetarja ne tentative e Gjykates Kushtetuese “betohet” ke nje dyqan qe i del rruges!
  2. I kualifikuari i pare i KLP ka dy merita madhore:
    a) Nuk ka ankimuar vendimin skandaloz per fabriken e kokaines se Xibrakes, dmth ka dosjen e pergjimeve telefonike dhe fotografike.
    b) Eshte nipi i kryegjykatesit komunist per mbi 35 vjet, Arianit Çela. Mijera familje viktimash te rregjimit komunist sot jane, besoj, shume te “lumtur”.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji
Next post Ngërçi me ngritjen e Kushtetueses, BE: Zgjidhni konfliktin, gjykata jetike për qytetarët