Home Aktualitet Betimi i Arta Vorpsit para noteres, ironia e ish-ministrit: Hans Kelsen po rrotullohet në varr nga sikleti

Betimi i Arta Vorpsit para noteres, ironia e ish-ministrit: Hans Kelsen po rrotullohet në varr nga sikleti

nga Albina Hoxhaj

Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese pranë një notereje, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi që ta pranonte në ceremoni, vjen një reagim plot ironi nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manjani thekson se sot themeluesi i Gjykatës Kushtetuese në Austri e Gjermani Hans Kelsen dot po rrotullohet në varr nga sikleti.

“Hans Kelsen, ideator dhe themelues i Gjykatës Kushtetuese në Austri e Gjermani, rrotullohet aty në varr nga sikleti që gjykatësit kushtetues betohen te noteri”, shkruan Manjani.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!