Home Politike KUR SHTETI MERR FUND

KUR SHTETI MERR FUND

nga Albina Hoxhaj

KUR SHTETI MERR FUND…!!!!

Sa e turpshme e trishte dhe poshteruese po aq edhe e rrezikshme..!!

Veprimet e titullareve te institucioneve te shtetit Shqiptar degradojne ne ate fare mase sa vihet ne pikepyetje ekzistenca e vete shtetit..!!!
Disa here kane degraduar keta te marre…..!!! por kohet e fundit keta lloj politikanesh…maskarenj dallkauke dhe te pafytyre marin persiper qe te asgjesojne institucionet qe mbajne shtetin ne kembe…kurre me pare ska ndodhur kjo..!!!
Ne historine e vet 108 vjecare shteti yne ska qene kurre me i rrezikuar se sot…!!

Titullaret prepotente arrogante dhe idiote nuk zbatojne kushtetuten e cila parashikon ne “germe”dhe ne “fryme” zgjidhjen e cdo lloj mosmarveshje qe mund te krijohet gjate funksionimit te shtetit…..mirepo per teka vetiake keta spurdhjake politike te te gjitha ngjyrave bindjeve dhe perkatesive….shkojne deri atje sa vene ne rrezik shtetin vete..!!
Shteti eshte nje nocion abstrakt i cili kuptohet dhe behet konkret nga institucionet te cilat e bejne shtetin funksional dhe te qenesishem..!!
Prandaj ju politikane driteshkurter mos merni persiper gjera qe do te vulosin perfundimisht ne civine tuaj politike njerezore dhe filozofike vulen e turpit dhe te tradhetise ndaj Shtetit..!!

Ju dallkauke politike duhet te dini se SHTETI nuk edhte PUSHTETI…!!!
Prandaj mos guxoni te prekni themelet e shtetit ….qe me aq mundim atdhedashuri dhe sakrifica sublime bene eterit e kombit tone..!!

Lajme te ngjashme