Home Aktualitet “Mafioz, ushtar qorr i partisë”, Dvorani i përgjigjet Metës

“Mafioz, ushtar qorr i partisë”, Dvorani i përgjigjet Metës

nga Albina Hoxhaj

Kreu i KED, Ardian Dvorani u është përgjigjur akuzave të presidentit Ilir Meta, i cili një ditë më parë e quajti atë ushtar qorr të partisë dhe një person që ka bërë veprime mafioze.

Dvorani shprehet se akuzat nuk janë të vërteta dhe më tej thekson se gjuha që ka përdorur Presidenti nuk është etike dhe profesionale.

Akuzat e Metës të pavërteta, gjuhë jo etike dhe jo institucionale”, thotë ndër të tjera Dvorani.

Presidenti Ilir Meta doli dje në një konferencë për mediat ku dha shpjegimet për emërimin e Xhaferllarit në GJK dhe tha se kanditatura e saj ishte paragjykuar. Kreu i Shtetit sulmoi kryetarin e KED, Ardian Dvoranin, dhe maxhorancën ku i akuzoi për shkelje të Kushtetutës. Presidenti tha se Dvorani ka bërë veprime mafioze dhe lojëra me kandidaturat për në GJK.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!