Home Aktualitet Foto/ Një ditës aksionit, në “Astir” mbetën vetëm rrënojat

Foto/ Një ditës aksionit, në “Astir” mbetën vetëm rrënojat

nga Albina Hoxhaj

Një ditë pas aksioni të IKMT-së në zonënë e Unazës së Re ku u shembën 33 objekte sot është kthyer në një rrënojë. Policia e Tiranës ka proceduar 26 banorë të Astirit për sulmin me gurë, sende të forta dhe bomba molotov ndaj punonjësve të Policisë. Zona e Astirit u gjend dje në rrethimin e policisë që prej orës 6 e 30 të mëngjesit. Edhe pse banorët rezistuan përgjatë gjithë natës nuk mundën të ndalonin ndërhyrjen. Përplasja nisi me hedhjen e shisheve me benzinë. Brenda 12 orëve IKMT shembi të 33 banesat e përcaktuara në planin paraprak. /foto nga LSA/

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!