Home Aktualitet Petrit Vasili: Me suksesin e “reformave” të Edi Ramës, nga të tretët do të jemi të parët në botë për korrupsionin

Petrit Vasili: Me suksesin e “reformave” të Edi Ramës, nga të tretët do të jemi të parët në botë për korrupsionin

nga Albina Hoxhaj

Nga Petrit Vasili

Banka Boterore konfirmon se Shqiperia eshte e treta ne bote per korrupsionin pas Sierra Leones dhe Laosit.

Kam degjuar disa te huaj qe thone qe Shqiperia te vazhdoje rrugen e reformave.

Me keto “reformat” e kapjes se shtetit nga Edi Rama jemi te tretet me bote per korrupsion.

Po te vazhdoje suksesi i reformave me Edi Ramen ne krye do jemi te paret ne bote per korrupsion.

Go Edi Rama go!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!