Home Aktualitet Përplasje në Astir, nis shembja e një tjetër ndërtese, 6 policë të lënduar

Përplasje në Astir, nis shembja e një tjetër ndërtese, 6 policë të lënduar

nga Albina Hoxhaj

Vijojnë përplasjet e banorëve me Policinë në zonën e Astirit në Tiranë. Mësohet se Policia ka përdorur sërish gazlotsjellës ndaj banorëve, pasi ka nisur prishja e një tjetër ndërtese.

Deri më tani ka shkruar në 6 numri i policisve të lënduar, ndërsa në 10 i atyre që janë shoqëruar. Deri më tani 4 banorët janë në spitalin e Traumës ku po marrin ndihmën mjekësore pas përplasjeve.

Pas gati mbi 1 një vit, merr fund rezistenca e banorëve të Unazës së Re. Beteja finale e tyre me policinë u zhvillua në orët e para të kësaj dite, ku banorët kaluan natën jashtë në pritje që Inspektoriati i Mbrojtjes Kombëtare të Territorit, do të shkonte për shembjen e banesave të tyre. Vijojnë përplasjet mes tyre dhe Policisë, nga ana tjetër fadromat po prishin ndërtesat.

Lajme te ngjashme