Home Aktualitet “Luftë” në Astir, gazi lotsjellës i mund banorët

“Luftë” në Astir, gazi lotsjellës i mund banorët

nga Albina Hoxhaj

Banorët e Astirit duket se janë mundur nga gazi i shumtë lotsjellës që policia e Shtetit ka përdorur sot që prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm. Siç shihet edhe në fotot e marra nga Fax News, fadromat e IKMT kanë nisur shembjen e objekteve të para, që janë disa prej shtëpive të banorëve që kanë dalë në mbrojtje të banesave. Ndërkohë që situata nuk është e mirë as për mediat, të cilave nuk iu është lejuar që të shkojnë pranë banorëve për të filmuar. Policia ka krijuar një kordon ndarës mes banorëve dhe IKMT, duke mos lejuar kështu as mediat të bëjnë detyrën.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!