Home Aktualitet Kurti viziton Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës

Kurti viziton Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës

nga Albina Hoxhaj

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, në kuadër të vizitës dy ditore në Paris, ka vizituar Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës në Quai D’Orsay.

Aty është takuar me drejtorin për Evropën Kontinentale, Frédéric Mondoloni, shefin e Departamentit për Ballkanin Perëndimor, Thomas Bertin, dhe drejtorin e Kabinetit të Ministrit të Çështjeve Evropiane,  Vincent Guerend.

“Pas urimeve të tyre për suksesin tonë në zgjedhje dhe falënderimeve të mia për mbështetjen e Francës për Kosovën, diskutuam për marrëdhëniet bilaterale midis dy shteteve tona, zhvillimet politike në Kosovë dhe situatën rajonale në Ballkan”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!