Home Politike LSI-ja nis riorganizimin e strukturave, emëron drejtuesin e pushtetit lokal

LSI-ja nis riorganizimin e strukturave, emëron drejtuesin e pushtetit lokal

nga Albina Hoxhaj

Në kuadër të riorganizimit dhe zhvillimit të zgjedhjeve në strukturat e partisë, Kryesia Ekzekutive e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka marrë vendim për emëruar si Sekretar të Pushtetit Lokal, Petrit Sinën.

Ky i fundit ka mbajtur më parë postin e kryetarit të bashkisë në Berat, ndërsa sot LSI i ka besuar një tjetër pozicion kyç. Puna e mëparshme si kryetar bashkie dhe formimi i tij politik, e kanë bindur LSI-në, që ta emërojë  Petrit Sinën në këtë post kaq të rëndësishëm për zhvillimin e mëtejshëm të partisë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!