Home Bota Italia tronditet nga tërmeti, dridhet zona e Apeninës midis Abruzzos dhe Lazios

Italia tronditet nga tërmeti, dridhet zona e Apeninës midis Abruzzos dhe Lazios

nga Albina Hoxhaj

Italia është tronditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 ballë.

Mediat fqinje shkruajnë se tërmeti ka rënë në Italinë Qendrore duke tronditur të gjithë zonën e Apeninës midis Abruzzo dhe Lazio.

Të njëjtat burime shkruajnë se tronditjet janë ndjerë edhe në qytete të mëdha si Pescara, Frosinone, Romë. Paraprakisht nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

Lajme te ngjashme