Home Aktualitet Lefter Maliqi plas “bombën”: Kemi një kryebashkiak që thith mall, do të dalë shpejt

Lefter Maliqi plas “bombën”: Kemi një kryebashkiak që thith mall, do të dalë shpejt

nga Albina Hoxhaj

Deputeti i opizitës, Lefter Maliqi ka dalë sot në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit, ku ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit. Maliqi zgjodhi që të flsite për shumë çështje, ku kërkoi sërish dorëheqjen e Ramës dhe e akuzoi për lidhje me krimin. Ai shkoi më tej kur denoncoi se në krye të një bashkie kemi një përdorues droge.

Më vjen keq që ky kryeministër i sëmurë nuk heq dorë për tu takuar me kriminelë. E mbushi parlamentin me kriminelë. Kemi kryebashkiakë kriminelë. Dy ikën. I treti është i Vaut të Dejës.

I katërti po jua them ju, një pjesë e medias e dinë. Do të dalë shpejt, nëse nuk del ka ndërhyrje. Është i tillë që thith mall, kryertar bashkie në Shqipërinë e mesme dhe të jugut, heroinë. E di se e kam burim të sigurt.Ky ka vetëm një meritë, mashtrimin”, u shpreh Maliqi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!