Home Aktualitet “Po pengoni zbatimin e projektit të Unazes së Madhe”, IKMT: Plagoset rëndë një prej punonjësve

“Po pengoni zbatimin e projektit të Unazes së Madhe”, IKMT: Plagoset rëndë një prej punonjësve

nga Albina Hoxhaj

Përmes një deklarate IKMT njofton se një prej punonjësve të saj është plagosur gjatë kryerjes së detyrës pranë Astirit, te Unaza e Re.

Njoftimi i IKMT:
Nje ngjarje e rende ka ndodhur sot paradite ne “Astir” me banoret e kesaj zone dhe nje prej punonjesve te IKMT gjate kryerjes se detyres. A.B, 50 vjec, eshte goditur me mjete te forta nga banoret duke i shkaktuar frakture te forte ne koke dhe ne duar. Ai eshte transportuar me urgjence ne spitalin ushtarak per te marre mjekimin e duhur. Punonjesi i IKMT, ishte duke kryer detyren, teksa lajmeronte poseduesit e disa objekteve ne kete zone se jane pengese e zbatimit te projektit te Unazes se Madhe. IKMT denoncon fort kete akt barbar mbi punonjesin e saj dhe kerkon nga organet perkatese te shtetit te marrin masat e menjehershme per venien para pergjegjesise se autoreve. Po ashtu IKMT u ben thirrje banoreve dhe qytetareve, se punonjesit e saj jane ne sherbim te ligjit dhe komunitetit dhe nuk do te terhiqen per asnje moment nga detyrat e tyre, pavaresisht sjelljeve rrugacerore, barbare dhe te paligjshme.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!