Home Aktualitet Durrësi kthehet në Venecia, shiu fundos qytetin bregdetar, makinat nën ujë

Durrësi kthehet në Venecia, shiu fundos qytetin bregdetar, makinat nën ujë

nga Albina Hoxhaj

Qyteti bregdetar i Durrësit është përmbytur pasditen e sotme si pasojë e reshjeve të shiut dhe motit të keq.

Në pamjet e publikuara nga “JOQ”, shihet se si Durrësi është kthyer në Venecia vetëm pas disa minutave shi, duke u fudnosur.

Gjithashtu në sy bien edhe makinat të cilat janë pothuajse nën ujë për shkak të shirave të dendur.

Kjo situatë sjell vështirësi në qarkullimin e mjeteve edhe në rrugët që janë të lira dhe pengon këmbësorët gjithashtu.

Lajme te ngjashme