“S’jemi vend dordolec”, Bushati ‘sherr’ me Kodhelin: Rezoluta është gabim

Read Time:1 Minute, 26 Second

Ditmir Bushati është treguar i ashpër me Taulant Ballën për rezolutën e ndikimit të huaj në zgjedhje në Shqipëri. Në Komisionin e Politikës së Jashmte, Bushati ka replikuar dhe me kryetaren Mimi Kodheli, të cilës i kujtoi se jemi në vend i NATO-s dhe duhet të përmbushim disa kritere.

Më tej Bushati tha se kjo rezulutë është gabim, pasi është marrë copy-paste nga Parlamenti Evropian dhe nuk mund të votohet pasi duhet përmirësuar.

DEBATI

Bushati: Po marrim copy-paste një dokument të Bashkimit Evropian që janë cituar 20 dokumente të tjera dhe nuk citojnë në asnjë rresht Shqipërinë. Shyqyr që nuk është Vasilika, se do thoshte se mos ta shikojnë brezat e tjerë se do tallen me ne. Në këtë rpoces duhet që ne si Komision, dhe duhet të kishim rolin kryesor dhe si deputet para se të përfshihemi në këtë gjë duhet të shohim terminologjinë dhe po them o Zoti Balla që nuk është korrekt.  Supozojmë që e miratuam këtë dokument, jam Edi Rama unë, çfarë kërkoni që nuk e kam bërë. Jam kreu i SHISH, çfarë nuk kam bërë unë që duhet në këtë rezolutë. Hajde të kemi një analizë paraprake dhe nuk mund ta bëjmë me opinione personale. Kjo gjë duhet bërë me interesin tonë kombëtar.

Kodheli: Zoti Bushati përfundoje.

Bushati: Zonja Kodheli kjo është një gjë shumë e rëndësishme, ne jemi një vend i NATO-s nuk jemi një vend dordolec, dhe ju që keni qenë ministre për dy vite kërkoje që të ikje nga godina në bulevard tek godina që është sot se janë disa kushte që plotësohen. Nëse unë po u bezdis unë po e mbyll dhe po të doni e mbyllni e votoni, por jeni gabim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Lufta brenda opozitës së re parlamentare, Rudina Hajdari forcohet përballë Korab Litës
Next post Shqiptarja Buta Biberaj fiton zgjedhjet kundër republikanit Nicole Wittman, emërohet prokurore në Virxhinia