Home Aktualitet LSI organizon strukturat, ja kush do të drejtojë Tiranën, Durrësin dhe Vlorën

LSI organizon strukturat, ja kush do të drejtojë Tiranën, Durrësin dhe Vlorën

nga Albina Hoxhaj

Organizimi, Kryesia e Ekzekutive e LSI vendos koordinatorët për qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë.

Në mbledhjen e zhvilluar këtë të mërkurë, Kryesia e Ekzekutive e LSI vendosi ‘Koordinatorët e Qarkut’:

  1. Tiranë- Përparim Spahiu
  2. Durrës-Nasip Naço
  3. Vlorë- Flamur Çelaj

Vendimi i Kryesisë Ekzekutive të LSI është vetëm për këto 3 qarqe të cilat ishin pa koordinatorë. Detyra e ‘Koordinatorëve të qarqeve’ do të jetë ndjekja e procesit zgjedhor në të gjitha nivelet dhe forumet e LSI-së deri në vitin 2020.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!