Home Aktualitet Gjykata Kushtetuese, Komisioni i Ligjeve çon për votim në Kuvend 3 kandidatë

Gjykata Kushtetuese, Komisioni i Ligjeve çon për votim në Kuvend 3 kandidatë

nga Albina Hoxhaj

Komisioni i Ligjeve ka miratuar raportin për 3 kandidatët për Gjykatën Kushtetuese.

Kështu Arta Vorpsi, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji i kalohen seancës plenare për votim në datën 14 nëntor, për të zgjedhur dy prej tyre për dy emërimet që bën Kuvendi.

Ndërkohë, presidentit Meta i përfundon afati për tëzgjedhur emrin e dytë në datë 8 (të premten).

Sakaq, të tre kandidaturat janë të propozuara edhe nga presidenti Meta për në Gjykatën Kushtetuese.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!