Home Politike Rama Piramidë si Rrapush Xhaferri

Rama Piramidë si Rrapush Xhaferri

nga Albina Hoxhaj

Nga Lefter Maliqi

Rama Piramide si Rrapush Xhaferri. Rrapushit i kendoj Permeti , Rames i kendoj Termeti.Populli atehere shiti pasurine se do fitonte dhe do kishte jete me te mire por fundi ishte katastrofe. Me Ramen populli shiti voten, u mashtrua por pasojat me keq se Xhaferri, Rama pasuroi jo vetem veten por dhe oligarket, krimin e bandat, rriti taksat, rriti energjine, karburantin , ujin etj. Rriti papunesine, pasigurine, varferine,nxiti urrejtjen,konfliktet,vrasjet mes bandave te cilat tani po vrasin drejtesin dhe po i afrohen politikes,caktoj deputet,kryebashkiak e drejtues institucionesh kriminel,kjo qeveri ka rene,ka marr fund. Cpopulloi vendin, kanabizoi vendin, mbushi burgjet me te varfer e kundershtar, shantazhoi, stresoi, percau
banoret, studentet, artistet, opoziten, kapi e zaptoi gjithe institucionet, drejtesine, parlamentin, pushtetin lokal etj. Ka zbrazur arken e shtetit, ka rritur borxhin publik pasi tek ne skomandon me truri por krimi, truri ka braktisur vendin. Krimi drejton, emeron, vjedh, grabit, shantazhon, kercenon, gjobit, vret shpresat e ketij populli te varfer pa shprese e te rraskapitur nga Rilindja piramidale. Koha per revolucion Demokratik sot, neser do jete shume vone.

Lajme te ngjashme