“Ka fshirë dosje dhe përgjime”, Lala ‘zbërthen ‘bëmat’ e Rrumit: Bën 3 rrugë Holande në muaj, i hetuar për vrasje dhe rri me zyrtarë

Read Time:1 Minute, 6 Second

 “Kur një polic, një kriminel dhe një prokurorë rrinë bashkë, shteti ka rënë”. Kështu deklaron gazetarja e kronikës së zezë Klodiana Lala.

E ftuar në emisionin “Real Story” në “News24” Lala teksa foli për atentatin me armë zjarri ku mbeti i plagosur prokurori i Durrësit Arjan Ndoj, bëri deklaratën e fortë në lidhje me Pëllumb Muharremin, (i plagosur), i njohur me emrin ‘Rumi’ ka lidhje me zyrtarë të lartë, që nga policia, deri tek prokuroria.

“Krimi ndryshon ngjyrë. Për ‘Rrumin’, që sot nuk flet, pasi ka marrë plumb në nofull, unë kam informacione se ai rrinte me zyrtar të lartë të policisë, zyrtarë të përgjimeve, ka pastruar dosjet. Ai bënte 3 rrugë në Holandë dhe 1 në Itali. Kishte marrë në mënyrë të paligjshme toka në bregdet, ka 30 përqind të tokave në bregdet. Ai ishte i hetuar për vrasje dhe kishte një sërë çështjes së hapura dhe të mbyllura.

Politika e ka amnistuar për të marrë vota. Të gjitha qeveritë e kanë bërë këtë. Ka rënë shteti! Që në një moment që ka lidhje me policin, një prokuror e një kriminel, ka rënë shtetit. Ka pasur vëllain nënkryetar të komunës së Sukthit, ka vëllain drejtor poste, ka pasur babanë tek komisioni i ndarjes së pronave. Ka rrahur dhe ka bërë maskaradë me pronat”, tha Lala. /bw/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Grabiten 110 mln lekë në Postën e Krujës ku drejtor është Xhelal Rraja, roja dhe punonjësi nuk telefonojnë policinë: Na kërcënuan
Next post Gazetarja Anila Hoxha zbulon çfarë i tha prokurori pas atentatit: Nuk dëgjuam as zhurmët e armëve