Home Aktualitet Ngjarje e rëndë/ Shqiptari qëllon mikun e tij gjatë gjuetisë

Ngjarje e rëndë/ Shqiptari qëllon mikun e tij gjatë gjuetisë

nga Albina Hoxhaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku personazhe janë dy shqiptarë.

Sipas mediave greke shqiptarët kishin dalë për gjueti, por mesan duket diçka ka shkuar gabim.


Një nga shqiptarët ka goditur me thikë shokun e tij, ende në rrethana të paqarta për policinë
37 vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë në spital, ku po lufton për jetën.

Shqiptarët ruanin një miqësi të ngushtë me njëri-tjetrin.

Por ata nuk kishin marrë asnjë masë vetmbrojtje kur shkuan në gjueti si edhe nuk mbanin jelekë të verdhë për të ndihmuar në shënjimin e tyre.

Në kontrollet e para të policisë, 45-vjeçari, raportohet se ka qëlluar gabimisht shqiptarin.

Ishte ky i fundit që lajmëroi policinë ku dhe për shkak të terrenit malor u desh edhe ndërhyrja e zjarrfikësve.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!