Home Aktualitet Vettingu, jep dorëheqjen nga detyra gjyqtari i Apelit Agim Bendo

Vettingu, jep dorëheqjen nga detyra gjyqtari i Apelit Agim Bendo

nga Albina Hoxhaj

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Agim Bengo ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i tij. Ajo i është dorëzuar KLGJ-së dhe Komisionit të Vettingut.

Kërkesa e dorëheqjes së gjyqtarit Bendo do të shqyrtohet sot në Këshillin e Lartë të Gjyqësorit.

Lajme te ngjashme