Home Aktualitet Sot në Kuvend, Rama raporton për Alvin Berishën, i humbur në kampin e Sirisë

Sot në Kuvend, Rama raporton për Alvin Berishën, i humbur në kampin e Sirisë

nga Albina Hoxhaj

Ditën  e sotme  në orën 10:00 do të nisë seanca e radhës plenare. Sot do të zhvillohet interpelanca me ministrin e deleguar Gent Cakajn, për zhdukjen e Alvin Berishës në Siri, kërkesë kjo e deputetëve të opozitës së re. Mësohet se në vend të tij për këtë çështje do të flasë kryeministri Edi Rama.

Priten që diskutime të tjera të jenë për Reformën Zgjedhore dhe krizën politike në vend.

Lajme te ngjashme