Ngjarja në Kavajë/ Vrau me armën e shërbimit Dritan Haxhollin, Apeli lë në qeli Bledar Toçin

Read Time:50 Second

Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Bledar Toçin, efektivin e përfshirë për ngjarjen e ndodhur në Kavajë.

Shefi i sigurisë së burgut në Durrës, Bledar Toçi akuzohet për vrasje më dashje të Dritan Haxhollit në banesën e 30 vjeçares, Marsida Qatja. Haxholli shkoi aty me kallashnikov dhe tentoi të sulmojë personat e pranishëm mes të cilëve ishte edhe Toçi.

Toçi kishte rreth një vit që kishte marrë emërimin, ndërsa më herët kishte punuar në Gardën Republikës. Në këtë institucion, ai punoi për rreth 7 vite me radhë e pasi kishte marrë disa masa disiplinore, ishte pezulluar edhe nga detyra.

Pak ditë pas ngjarjes, Gjykata e Kavajës caktoi masën e sigurisë “Arrest me burg” i akuzuar për vrasje me dashje dhe prodhim e shitje të lëndës narkotike. Masa e sigurisë, iu komuniku në ambientet e Spitalit të Durrësit ku qëndronte i shtruar pas plagës së kishte marrë në qafë nga një plumb kallashnikovi të gjuajtur nga Dritan Haxholli.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rrezikoi jetën për prokurorin Ndoja/ Mori dy plumba gjatë atentatit, përmirësohet gjendja e Andi Malokut, shoferi në reaminacion
Next post Nëna që nuk i mësova dot emrin