Home Aktualitet Befason moti sot, mos dilni nga shtëpia pa çadër me vete

Befason moti sot, mos dilni nga shtëpia pa çadër me vete

nga Albina Hoxhaj

Me ardhjen e nëntorit, ditët me diell i kanë lënë vendin atyre me shi.

Ditën e sotme priten reshje shumë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës, në Vlorë priten mesatare, ndërsa në qarqet e tjera në përgjithësi të dobëta. Intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur në Veri të vendit dhe do të shoqërohen edhe me shtëngata.

Temperaturat pritet të arrijnë: në bregdet; 15 / 22 °C; në vendet e ulëta: 15 / 24 °C
dhe në vendet malore: 9 / 15 °C. 

Era prite të fryjë mesatare deri në të fortë, sidomos në zonat bregdetare.

Lajme te ngjashme