“Cilës bande i shërben Arjan Ndoja?”, çfarë deklaronte PD pak javë më parë për prokurorin që iu bë sot atentat

Read Time:1 Minute, 23 Second

Por Partia Demokratike nga ana tjetër reagoi për akuzat e Ramës dhe i kërkoi këtij të fundit ta përmende më emrin prokuorin dhe bandat që ky i fundit akuzohej se punonte për ta.

Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, që iu bë sot atentat pak javë më parë ishte emri në i lakuar nga politika. Kryeministri Edi Rama hodhi akzua të shumta kundër prokurorit, duke thënë se Ndoja pononte për bandat.

Por Partia Demokratike nga ana tjetër reagoi për akuzat e Ramës dhe i kërkoi këtij të fundit ta përmende më emrin prokuorin dhe bandat që ky i fundit akuzohej se punonte për ta.

Cilës bande të Durrësit i shërben prokurori Arjan Ndoja? Prej sa kohësh Edi Rama është në dijeni të faktit që Arjan Ndoja punon për bandat dhe jo për shtetin? Pse heshti Edi Rama dhe Erjon Braçe deri më sot dhe nuk dolën përpara se të arrestohej njeriu i tyre në Kadastrën e Durrësit? Pse nuk e arreston prokurorin që i shërben bandës dhe bandën që mbështet prokurorin? Këtyre pyetjeve Edi Rama duhet t’u japë përgjigje menjëherë. Pjesëmarrja e paprecedente e një zëvendëskryeministri në një seance gjyqësore dhe shantazhi publik nuk i shërben as ligjit, as të vërtetës, as drejtësisë. Ajo është vetëm propagandë që mbron bandat, me të cilat Edi Rama blen vota dhe mban në këmbë pushtetin e tij”, shprehej Alibeaj në emër të PD

.Sot prokurorit Ndoja iu bë atentat dhe tashmë ai ndodhe ti plagosur jashtë rrezikut për jetën. Por ende nuk është sqaruar lidhja e tij dhe bandat e qytetit të Durrësit. Po ashtu mësohet se Ndoja në makina ka qenë i shoqëruar nga dy persona me precedent penal.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zbulohet i plagosuri i dytë, kush është ‘I forti i Shijakut’, në atentatin ndaj prokurorit të Durrësit
Next post E kapën dy plumba, gazetarja “zbulon” kush e donte të vdekur prokurorin Ndoja: “Problematiku” i zonës së Sukthit