Home Aktualitet KQZ shkarkon kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku

KQZ shkarkon kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku

nga Albina Hoxhaj

KQZ i ka hequr mandatin Agim Kajmakut që ishte emëruar kryetar i bashkisë së Vorës. Unanimisht KQZ vendosi shkarkimin Kajmakut.

Pas mbledhje se sotme anëtarët e KQZ kanë pranuar kërkesen e opozitës dhe ate të Prokurorisë se Kajamaku ka shkelur lgjin.

Lajme te ngjashme