Home Aktualitet Surpriza e hidhur, ja çfarë i ndodhi ambasadorit të OSBE

Surpriza e hidhur, ja çfarë i ndodhi ambasadorit të OSBE

nga Albina Hoxhaj

 

Ambasadori i OSBE në Tiranë Borchardt është përballur me revoltën e banorëve
të Unazës së Re teksa u shfaq në një konferencë “Forumi për zhvilimin e medies”.
 disa gra dhe vajza kana hedhur parulla dhe kanë kërkuar Ambasadorit të
largohet nga Shqipëria.

 

Me thirrjet “Të të vijë turp” dhe “Ik nga Shqipëria”, protestueset kërkuan
largimin e Borchardt nga vendi ynë.

Ndërkohë në njërën nga pankartat shkruhet “Borchardt në Tiranë, turp
për Shqipërinë”.

Protestueset qëndruan për disa minuta brenda dhe më pas u larguan.

Disa ditë më parë ambsadori i OSBE ka bërë një gjest të papranueshem kur
protestohej nga banorët e unazës së re pranë drejtorisë së Policisë Tiranë.

Qeveria ka mbrojtur marrëveshjen e Brexit në Mbretërinë e Bashkuar me BE,
pas kritikave nga presidenti amerikan.

 

 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!