Home Aktualitet Lekundje te forta termeti ne Fier, ja epiqendra

Lekundje te forta termeti ne Fier, ja epiqendra

nga Editor

Dy lekundje te forta termeti jane ndjere ne keto momente ne Fier. Sipas te dhenave nga Qendra Sizmologjike Europiane kane qene dy lekundje te forta termeti me epiqender ne afersi te Korces.Lekundjet e termetit jane ndjere ne disa qytete te Shqiperise.

lLekundjet e para te rregjistruara kane  pasur nje intesitet prej 5,4 rihter dhe me pas lekundja tjeter me nje magnitude prej 5,3 rihter. Te dy lekundjet kane ndodhur ne nje interval kohe 12-15 sekonda.

Termetet jane rregjistruar ne oren 06:25 minuta.Ende nuk ka njoftim se nga ky termet ka pasur deme materiale ne banesa apo ne njerez

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!