Home Aktualitet Pas takimit me të rinjtë, Basha i bashkohet protestës së Teatrit Kombëtar

Pas takimit me të rinjtë, Basha i bashkohet protestës së Teatrit Kombëtar

nga Editor

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit që zhvilloi me të rinjtë e FRPD-së ku dhe shpalosi programin e tij për rininë, i është bshkuar protestës së Teatrit Kombëtar.

Basha së bashku me të rinjtë kanë marshuar drejt sheshit të Teatrit, ku i janë bashkuar arstisëve dhe përfqësuesve të Aleancës për Mbrotjen e Teatrit Kombëtar.

Si çdo natë arstistë dhe përfaqësues të shoqërisë civile mblidhen në sheshin e Teatrit duke kundërshtuar shembjen e godinës nga qeveria

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!