Home Kronike E fshehur në shishe salce! Kapen 400 kilogramë drogë me vlerë 300 mln $

E fshehur në shishe salce! Kapen 400 kilogramë drogë me vlerë 300 mln $

nga Sonila Osmanaj

Policia e Australisë ka arrestuar katër persona pasi dyshohet se kanë trafikuar 400 kilogramë drogë nga SHBA-ja për në Australi.

Vlera e kësaj droge llogaritet që të kapë shifrën e 300 milionë dollarëve.

Ata e kishin fshehur drogën e llojit “metaminë kristal” në shishe salce djegëse.

Personat e arrestuar bëhet me dije se janë të moshës 30, 34, 36 dhe 45 vjeç.

Sipas Policisë, personat e arrestuar janë personat kyç në këtë trafik dhe se janë në kontakte me policinë e SHBA-ve për të zbuluar origjinën e kësaj droge.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!