Home Aktualitet Zonja 5 milion euroshe dhe revanshi mjeran e i një bande

Zonja 5 milion euroshe dhe revanshi mjeran e i një bande

nga Editor

Zonja e famshme 5 milion euroshe doli serish sot në media dhe si gjithmonë tha ndër broçkullat më të mëdha.

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali iu drejtua opozitës me fjalët se duhet ti harrojnë zgjedhjet e parakohshme.

 Pafytyrësia, paturpësia dhe paaftësia nuk mund të ndërthuren me harmonishëm se te kjo!

Kjo zonja kujton se mund të veprojë si të dojë me reformën zgjedhore, ashtu siç e kërkojnë ndërkombëtarët në veçanti Bundestagu. Spiropali duhet të kuptojë që nuk mund ta bëjë me reformën zgjedhore siç bën shefi i saj miliardat apo ajo vetë 5 milion eurot në dogana.

Kjo tipja e rilindjes, e cila vdes për ‘Skënderbeun e saj’, është në situatë shumë të vështirë. Ajo e kupton se atë nuk mund ta shpëtojë as lideri i saj suprem. Ai i ‘shkreti’ nuk mund të shpëtojë më as veten.

Të gjitha deklaratat e këtyre, së fundmi të ngjajnë si një revansh mjeran. Përpiqen të shpëtojnë por e kuptojnë edhe vetë që janë të mbaruar.

Lajme te ngjashme