Home Aktualitet Gafat e deputetes që zëvendësoi Bashën në Kuvend, fjalimi i saj plagjiaturë

Gafat e deputetes që zëvendësoi Bashën në Kuvend, fjalimi i saj plagjiaturë

nga Editor

Fjalimi i deputetes së re të opozitës Majlinda Halilaj në datën 17 tetor, ku u përhap rrufeshëm nëpër rrjetet sociale për shkak të gafave gjatë mënyrës së leximit, ishte një plagjiaturë.

Fjalimi i saj të kujton një deklaratë të ish deputetes demokrate Jorida Tabaku para pak muajsh në selinë e PD, e cila rendit arsyet pse ky ligji është një skemë gjigante korrupsioni e ndërtuar nga kryeministri Edi Rama.

Nga krahasim i dy teksteve të cilat janë me figurë dhe audio bie në sy fakti se deputetja Halilaj ka kopjuar fjalimin e ish-deputetes e Tabaku, por ka bërë disa shkurtime në disa fjali. Aty ku akuzohej me emër Edi Rama, deputetja e ka zëvendësuar me fjalën qeveria.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!