Home Aktualitet Berisha: Rama nëse jep Kajmakun, zhduk Vorën!

Berisha: Rama nëse jep Kajmakun, zhduk Vorën!

nga Editor

Pas deklaratave të Partisë Demokratike e cila kërkon shkarkimin e menjëhershëm të Agim Kajmakut nga posti i kryebashkikut të Vorës, një reagim i fortë vjen nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili paralajmëron se nëse Edi Rama nuk e lëshon Kajmakun atëherë do të digjet Vora.

“O Kajmakun ose zhduket Vora!

Miq, pas vertetimit se Jorgo Tora i arrestuar per fallsifikim parash ne Greqi eshte fiks Kajmaku i partise, kreu i Meduzes thuhet se po mendon per te zhdukur Bashkine e Vores, sipas kesaj llogjike pa Kajmakun e Surrelit nuk Vore dhe qytetare, duke treguar se banditizmi i kryekreut te meduzes ka kufinj vetem qiellin! Kesaj i thone O Kajmak o Kajmakli une e zhduk Voren per ty!”, shprehet ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale.

Lajme te ngjashme