Home Bota Brexit/ Britania shkon në zgjedhje më 12 dhjetor

Brexit/ Britania shkon në zgjedhje më 12 dhjetor

nga Editor

Kriza e Brexit ka bërë që Britania e madhe të shkojë përsëri në zgjedhje më datën 12 dhjetor.

Shkuarja e vendit në zgjedhje u vendos pasi deputetët votuan me 438 vota pro dhe 20 kundër. Këto do të jenë zgjedhjet e para në dhjetor në Britaninë e Madhe që nga viti 1923.

Ndërkohë, lideri opozitar, Jeremy Corbyn, tha se me shtyrjen e Brexit deri më 31 janar të 2020-ës, u përmbush kushti i tij i vetëm.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!