Home Aktualitet Lëkundjet nuk ndalen, bie tërmet në Korçë

Lëkundjet nuk ndalen, bie tërmet në Korçë

nga Editor

Një tërmet me magnitudë 3.1 i Shkallës Rihter lëkundi mbrëmjen e sotme Korçën.

Lëkundjet nuk kanë qenë të forta, teksa nuk bëhet fjalë as për dëme materiale.

Korça u lëkund nga një tërmet më i fuqishëm pak muaj më parë.

Një tërmet edhe më i fuqishëm goditi më pas Tiranën dhe Durrësin.

Duket se vatrat e lëkundjeve nuk janë shuar, teksa tërmetet vijojnë ende të mbajnë popullatën në panik.

Lajme te ngjashme