Home Aktualitet Çollaku: Digjen zyrat e UKT, po kontrollohej nga KLSH

Çollaku: Digjen zyrat e UKT, po kontrollohej nga KLSH

nga Editor

Gazetari Basir Çollaku ka publikuar në faqen e tij në facebok nje shënim të shkurtër ku bën të ditur se janë djegur zyrat e UKT në Tiranë pasi sipas tij po ushtrohej kontroll nga KLSH.

Ja postimi i plotë:

Veliaj djeg UKT nga KLSH?
Djegia e zyrave te UKT, sepse ka disa dite qe KLSH po kontrollonte ate qe ka.ndodhur ne Ndermarrjen bashkiake.. Ndaj u perdor rremuja mbreme, per te vene flaken kontrollit. Ngjarje kriminale me qellim per te shpetuar ate çfare mund te dale prej skanerit financiar te miliona eurove. Jo vetem kaq. Por dhe shumepunesimet, ku strehohen qokat mediatike dhe artistike te kryebashkiakut. Per te gjitha keto, Veliaj po shfrytezon kriminalisht pak “zjarrin hollandez..”

Lajme te ngjashme