Home Aktualitet Tirana pa tualete publike, holandezët urinojnë pranë Bashkisë

Tirana pa tualete publike, holandezët urinojnë pranë Bashkisë

nga Editor

Mungesa totale e tualeteve publike në Tiranë ka sjellë edhe veprimet e pritshme të tifozëve të huaj të dehur, të cilët presin të shohin nesër ndeshjen finale mes Romës dhe Feyenoord​ në Air Albania.

Përveç tualeteve të ndonjë qendre tregtare apo ndonjë tualeti të pisët tek parkingu i Sheshit Skënderbej është thuajse e pamundur që në Tiranën e Erjon Veliaj të “kryesh punë” në tualete publike.

Këtë e ka vërtetuar akoma më shumë prania e një numri të madh tifozësh të cilët në mungesë të tualeteve publike kanë filluar të urinojnë në qendër të Tiranës.

Sipas qytetarëve që kanë dërguar videon e mëposhtme, tifozët ishin holandezë pasi bërtisnin në rrugë “Rotterdam, Rotterdam…”.

Lajme te ngjashme