Home Aktualitet ‘Këlyshi i Tërpanit dhe bastardi i Kristaqit’/ Paloka i çjerr maskën: Ku e shohin Romën në Tiranën e shkatërruar…

‘Këlyshi i Tërpanit dhe bastardi i Kristaqit’/ Paloka i çjerr maskën: Ku e shohin Romën në Tiranën e shkatërruar…

nga Editor

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edi Paloka ka reaguar pas deklaratave të pafytyra të Erjon Veliajt dhe Edi Ramës, ku në një baner kanë shaplosur një mesazh për tifozët italiane, ‘Mirësevini në Romën e vogël’.

‘Këta të dy,  që shkatrruan stadiumin dhe teatrin, dy nga pak ndërtimet e bëra nga italianët dhe dy nga simbolet e Tiranës, tani shkruajnë “Mirësevjen në Romën e vogël” (se ku e shohin Romën në Tiranën e shkatërruar këlyshi i Tërpanit dhe këlyshi bastard i Kristaqit, ata e dijnë)’, shkruan Paloka në Facebook.

Postimi i plotë i Edi Palokës:

Duhet te kesh pafytyresine ekstreme te Rames e Veliajt qe te besh gjera te tilla.
Se pari, keta te dy, qe shkatrruan stadiumin dhe teatrin , dy nga pak ndertimet e bera nga italianet dhe dy nga simbolet e Tiranes, tani shkruajne “Miresevjen ne Romen e vogel” ( se ku e shohin Romen ne Tiranen e shkatrruar kelyshi i Terpanit dhe kelyshi bastard i Kristaqit , ata e dijne)
Se dyti; Jo vetem nuk kane asnje merite per finalen po per pak e detyruan UEFA-n ta anullonte me nderhyrjet e tyre brutale ne zgjedhjet e Federates e megjithate kjo nuk i pengon qe prej dy javesh te dalin e te marrin gjithe meritat e ketij eventi.
Duhet te kesh surratin zderre si keta te dy qe ta besh kete…

Lajme te ngjashme