Home Aktualitet Policia zbarkon te 9-katëshet, dy tifozë dërgohen me urgjencë te Trauma

Policia zbarkon te 9-katëshet, dy tifozë dërgohen me urgjencë te Trauma

nga Editor

Pas ardhjes së tifozëve holandezë dhe italianë në Tiranë, shënohet incidenti i parë.

Burime bëjnë më dije se pak më parë ka patur një përplasje mes tifozëve holandezë dhe disa shqiptarëve.

Dy tifozë mësohet se kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë transportuar me urgjencë te spitali i Traumës.

Burime nga vendngjarja raportojnë se tifozët holandezë kanë qenë në gjendje të dehur, teksa janë konfliktuar me shqiptarët, ku siç shihet në foton e mëposhtme ka njolla gjaku në tokë.

Lajme te ngjashme