Home Aktualitet Djaloshari Xhaferaj: Berisha u rikthye nga pensoni politik

Djaloshari Xhaferaj: Berisha u rikthye nga pensoni politik

nga Editor

Deputeti i Ferdinand Xhaferaj ka komentuar zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD.

Në një deklaratë të shkurtër për mediat në ambientet e jashtme të Kuvendit, ai tha se Berisha u “kthye nga pension politik për të nxjerrë në pension politik opozitën”.

“Kishte zgjedhje por nuk kishte zgjidhje, Berisha edhe dejure u kthye në krye të një grupimi që formësohet nga njerëz me lidhje emocionale, që kanë punuar gjatë pushtetit të Sali Berishës. Pra defakto dhe dejure u kthye nga pensioni politik për të futur në pension politik opozitën”, u shpreh Xhaferaj.

Lajme te ngjashme