Home Aktualitet Basha takon Serwer: Shqipërinë e pret një nesërme plot shpresë

Basha takon Serwer: Shqipërinë e pret një nesërme plot shpresë

nga Albina Hoxhaj

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në mjë takim analistin amerikan Daniel Serwer.

“Daniel Serwer ështe një mik i çmuar me të cilin kam bashkëpunuar ngushtë në vitet e anëtarësimit te Shqipërisë në NATO dhe procesit të pavarësimit të Kosovës. Pata kënaqesinë ta pres në Tiranë ku bashkë me shqetësimin për gjendjen aktuale të demokracisë, sundimit të ligjit dhe krimit dhe korrupsionit, ndamë bindjen se Shqipërinë e pret një e nesërme plot shpresë dhe mundësi për zhvillim dhe mirëqenie reale dhe të prekshme nga të gjithë shqiptarët. Shqipëria ka vetëm një alternativë, rruga europiane dhe anëtarësimi në BE”, shkruan Basha në profilin zyrtar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!