Basha takon Serwer: Shqipërinë e pret një nesërme plot shpresë

Read Time:31 Second

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në mjë takim analistin amerikan Daniel Serwer.

“Daniel Serwer ështe një mik i çmuar me të cilin kam bashkëpunuar ngushtë në vitet e anëtarësimit te Shqipërisë në NATO dhe procesit të pavarësimit të Kosovës. Pata kënaqesinë ta pres në Tiranë ku bashkë me shqetësimin për gjendjen aktuale të demokracisë, sundimit të ligjit dhe krimit dhe korrupsionit, ndamë bindjen se Shqipërinë e pret një e nesërme plot shpresë dhe mundësi për zhvillim dhe mirëqenie reale dhe të prekshme nga të gjithë shqiptarët. Shqipëria ka vetëm një alternativë, rruga europiane dhe anëtarësimi në BE”, shkruan Basha në profilin zyrtar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pritet të jetë ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim sot përballë Senatit Amerikan
Next post Ish-ministri socialist i Financave ngre alarmin! Shteti ka rënë, nuk ka lekë për rrogat e pensionet!