Home Aktualitet Nis hetimi për Agim Kajmakun, ja sa vite burg rrezikon

Nis hetimi për Agim Kajmakun, ja sa vite burg rrezikon

nga Editor

Njësia e Dekriminalizimit ka vënë sot nën hetim kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmakun për falsifikim formularësh, vulash e stampash.

Ndërkohë prokuroria kërkoi nga KQZ heqjen e mandatit të kryetarit për Kajmakun i cili sipas Kodit Penal rrezikon deri në 4 vite burg.

Ishte Partia Demokratike ajo e cila denoncoi se Agim Kajmaku, ka qenë në kërkim nga drejtësia greke, pasi është arrestuar në Janar 2003 me emrin Jorgo Toto.

“Gjykata e Janinës ka konfirmuar të gjithë denoncimet e Partisë Demokratike se kryetari i bashkisë Vorë, Agim Kajmaku, ka qenë në kërkim nga drejtësia greke, pasi është arrestuar në Janar 2003 me emrin Jorgo Toto dhe ai e ka fshehur këtë fakt në formularin e dekriminalizimit”, thoshte Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardh

Lajme te ngjashme