Home Aktualitet Kërkoi ndryshim të masës, përfundon seanca për Alqi Bllakon në Apelin e GJKKO, ja kur jepet vendimi

Kërkoi ndryshim të masës, përfundon seanca për Alqi Bllakon në Apelin e GJKKO, ja kur jepet vendimi

nga Editor

Përfundon seanca për Alqi Bllakon në gjykatën e Posaçme të Apelit. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se vendimi pritet të jepet në orën 13:00. Ish-deputeti Bllako ankimoi në Apel masën e sigurisë.

Sipas shortit, kjo çështje u shqyrtua nga trupi gjykues monokratik i përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi.

Ish-deputeti socialist u akuzua si i përfshirë në aferën e inceneratorit të Fierit dhe akuzohet nga SPAK për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Lajme te ngjashme