Home Aktualitet Rama reklamon kështjellën e Ymer Lalës/ Denocimi: Kupolë strehimi për personazhet e dosjes 184

Rama reklamon kështjellën e Ymer Lalës/ Denocimi: Kupolë strehimi për personazhet e dosjes 184

nga Editor

Kryeministri Edi Rama ka reklamuar si bujtinë një kështjellë të ndërtuar në Peshkopi, buzë lumit Drin, duke e paraqitur si investim të emigrantëve të cilët janë kthyer në tokat e gjyshërve.

Por sipas një denoncimi të avokatit Shaqir Manjani, kjo vilë është e personazhit të botës së krimit Ymer Lala, e cila ka shërbyer si kupolë për strehimin e personazheve të dosjes 184.

Sipas avokatit, kryeministri Rama e ka reklamuar si bujtinë turistike por në të vërtetë e ka subvencionuar vetë

Manjani ironizon edhe me SPAK, ku sipas tij të ‘flasi me Ulsien dhe të nisin hetimin’.

Lajme te ngjashme