Home Aktualitet ‘Fëmijët, PD dhe Shqipëria do kenë pasoja’/ Berisha tregon çfarë i tha Bashës: Vendi nuk pranon turpërimin…

‘Fëmijët, PD dhe Shqipëria do kenë pasoja’/ Berisha tregon çfarë i tha Bashës: Vendi nuk pranon turpërimin…

nga Editor

Në takimin  e parë me demokratët të zhvilluar në Elbasan në funksion të garës për kreun e PD-së, ish-kryeminsitri Sali Berisha ka kujtuar një bisedë me Lulzim Bashën, para se ta përjashtonte nga partia.

Berisha ka kujtuar se Basha i ka thënë se po nuk e përjashtove nga PD-ja, nga fëmijët, partia dhe Shqipëria do të kenë pasoja dhe një gjë e tillë për ish-kryeministrin ishte e papranueshme pasi për vendin tonë më e keqe është turpërimi, përçmimi dhe nënçmimi që të cilën nuk mund ta projë.

Ish-kryeministri theksoi se Sekretari i Shtetit Blinken nuk është antishqiptar por Sorros dhe Rama janë pasi e kanë faktuar me projektet e tyre për ndarjen e Kosovës dhe interesat e tyre meskine.

Berisha:E ka shpjeguar në keqinterpretim Lulzim Basha në një bisedë me të. Më tha se po të mos e përjashtosh Berishën fëmijët e tij do të kenë pasoja, e po pastaj i them unë, por po mos ta përjashtosh, PD-ja do të ketë pasoja, po pastaj i them unë, por edhe Shqipëria do ketë. Dhe i them unë se të gjitha këto le të bëhen pasi fëmijët e mi, PD-ja, Shqipëria dhe kombi im dhe vendi im më të keqen kanë turpërimin, kanë përnçmimin kanë nënshtrimin dhe atë unë smund ta pranoj kurrë.

Çfarë ndodhi në kët rast? Një antishqiptar i faktuar si Xhorxh Sorros me të gjitha projektet e tij për të ndarë, përçarë Kosovën, për ideoligjinë e tij që nuk pajtohet kurrkund me vlerat që ne besojmë dhe intersat tona, e pa që kishte një pengesë në këtë rrugë dhe loboi fuqishëm me Ramën, me raportet e tij mbi të cilat firmos Sekretari i Shtetit Entoni Blinken dhe jam i sigurtë se Blinken nuk është antishqiptar por Xhorxh Sorros po, Edi Rama po është dhe jo se e them unë por janë aktet që bën ndër më turpërueset. Skishte gjë më të rëndë se ajo e djeshmja. Po si mund të mos kemi ne ndjeshmëri për 8 mijë djem dhe burra janë varrosur në një kamp.

Lajme te ngjashme