Home Aktualitet Rama- Mitsotakis takohen nesër në Athinë

Rama- Mitsotakis takohen nesër në Athinë

nga Editor

Kryeministri Edi Rama, dhe kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis do të takohen të martën në kryeqytetin grek, në Athinë.

Rama dhe Mitsotakis do të takohen për herë të dytë Brenda pak muajsh, ndërsa takimi i së martës vjen në kuadër të të samitit të BE-së me shtetet arabe.

Në Athinë nesër pritet që të jenë udhëheqës të Bashkimit Europian, dhe udhëheqës të vendeve arabe.

Nuk dihet ende se çfarë do të diskutojnë Rama dhe kryeministri grek.

Lajme te ngjashme