Home Politike Alibeaj: Drafti i qeverisë tregon dëshirë për të bërë reformë…

Alibeaj: Drafti i qeverisë tregon dëshirë për të bërë reformë…

nga Editor

Ka përfunduar mbledhja e opozitës së bashkuar këtë mbrëmje, e mbajtur në selinë e PD.

Në një dalje për mediat, ish-deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se një ndër diskutimet ishte dhe drafti i paraqitur nga qeveria mbi reformën zgjedhore.

Ai tha se drafti tregon qartësisht seriozitet dhe dëshirë për të bërë një reformë reale, por ironizoi disa nga pikat në të, duke përmendur atë për shitblerje të votat, ku thuhej se “mjafton që kreu i qeverisë, Rama, do të dalë solemnisht dhe do të premtojë që nuk do të vidhen më”.

“Kjo është qesharake”, tha ai, duke shtuar se ata do t’i referohen vetëm letrës së Bundestagut.

Vijon…

Lajme te ngjashme