Home Aktualitet “Nuk ka kohë për humbur”, Kaba: Të marrim shembull nga treshja Silvio Berlusconi, Salvini edhe Meloni

“Nuk ka kohë për humbur”, Kaba: Të marrim shembull nga treshja Silvio Berlusconi, Salvini edhe Meloni

nga Editor

Nga Dritan Kaba

Se bashku edhe me Silvio Berlusconin, Salvini edhe Meloni, bene nje ndryshim te madh. Vendosmeria dhe fjala e mbajtur (Salvini)e nderthurrur me eksperiencen( Berlusconi) se bashku me zgjuarsine dhe devotshmerine ( Meloni) sollen fitoren e madhe perballe poltronaxhive.
Edhe opozita ne Shqiperi duhet te perballet me te keqen ne zgjedhje.
Sot shumica absolute e shqiptareve duan qe kjo qeveri e papergjegjshme, e paafte, arrogante, kriminale dhe antikombetare te largohet nje ore e me pare.
Nuk ka kohe per humbur. Ta bejne ligjin zgjedhor si te duan, nuk eshte ai qe jep fitoren, por vota e shqiptareve.
Sa me shume shprese per shqiptaret, sa me prane tyre dhe larg tavolinave te cilat nuk prodhojne asgje veç llafe e dhe batuta shterpe, qe nuk te çojne askund, aq me e madhe do te jete fitorja

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!