Home Kuriozitete Horoskopi ditor, e hënë 28 tetor 2019

Horoskopi ditor, e hënë 28 tetor 2019

nga Editor

Dashi

Dashuria: Fillimi i një dite pozitive. Sipas horoskopit rreth dashurisë edhe nëse do të ketë tensione ato nuk do të ndikojnë në qetësi. Nëse jeni beqarë, përpiquni të mbyllni shqetësimet tuaja.

Puna: Në sferën e punës ndoshta gjallëria e zakonshme do të mungojë, por do të jeni edhe më produktiv dhe konkret.

Demi

Dashuria: Ditë e qetë. Në dashuri, ndjenjat pushtojnë mendimet tuaja dhe shumë prej jush po mendojnë të ndërmarrin hapin e madh. Një mbrëmje plot ngjarje dhe ngjyra për beqarët, duke dëbuar melankolinë nga jeta e tyre.

Puna: Ndryshimet e vogla në vendin e punës pa dyshim që do të pranohen mirë nga të gjithë.

Binjakët

Dashuria: Fati është duke u përgatitur të trokasë në derën tuaj dhe ju duhet të jeni gati për të përfituar edhe nga shansi më i vogël që duhet të lindë. Në dashuri, ndjenjat mbizotërojnë mbi arsyen. Nëse jeni beqar, do të dashuroheni me dikë dhe do të merrni reciprocitet.

Puna: Lajmet e këndshme dhe kontratat e reja në horizont: krijimtaria dhe imagjinata rezultojnë se iniciativat me fat do të kryhen me entuziazëm.

Gaforrja

Dashuria: Sa i përket dashurisë, vështirësitë në marrëdhëniet e vogla do të shkaktojnë një seri dyshimesh, mendimesh të dyta dhe madje edhe një aluzion pesimizmi. Të qenurit pas lëkundjeve tuaja të humorit nuk do të jetë e lehtë! Beqarët, nga ana tjetër, nuk duhet të shqetësohen, diçka së shpejti do të arrijë.

Puna: Në punë dikush ose diçka mund të komprometojë një pjesë të ditës tuaj, kështu që mbani sytë hapur!

Luani

Dashuria: Ju mund të jeni në humor të keq sot dhe do të duhet të përpiqeni të mos i shkarkoni momentet tuaja tek partneri. Në vend që t’ia dilni para të tjerëve, kërkoni arsyen e pasigurive tuaja dhe eliminojini! Pas dinamizmit të ditëve të fundit, beqarët do jetojnë një ditë të qetë.

Puna: Në punë, përpiquni të flisni më pak dhe të bëni shumë më tepër sesa pritet nga ju, dikush mund t’ju pengojë.

Virgjëresha

Dashuria: Sot do të jetë një ditë e përkryer, sigurisht që do të shfrytëzohet në fushën sentimentale. Do të tejkaloni çdo vështirësi që mund të ekzistojë brenda historisë tuaj. Yjet njoftojnë një seri kushtesh të vogla për beqarët, jini gati për çdo eventualitet.

Puna: Do të jeni shumë të ekuilibruar në analizimin e një situate të ngatërruar me fitim, duke i kushtuar vëmendje vetëm disa kolegëve që kanë zili për sukseset tuaja.

Peshorja

Dashuria: Dita do të jetë plot perspektivë, yjet rreth dashurisë janë të favorshme dhe njoftojnë mungesën e dritave ose hijet, në fakt mund të ketë impulse të rëndësishme emocionale. Beqarët do duhet të bëjnë një lëvizje, pa pritur që diçka të bjerë nga qielli!

Puna: Sot do të ketë disa ndryshime domethënëse, por ju do të vazhdoni si zakonisht dhe do të tregoni se çfarë jeni në gjendje të bëni.

Akrepi

Dashuria: Dita nuk do të jetë e gjitha trëndafila dhe lule dhe në dashuri duhet të veproni me maturi. Shmangni drejtimin e gishtit te partneri! Nëse jeni beqarë, mos harroni se mund të keni një zhgënjim, por mos bëni bujë dhe kthehuni në lojë.

Puna: Në sferën profesionale do të jetë një ditë e administrimit të zakonshëm, sigurisht jo më e mira, por pa dyshim relaksuese!

Shigjetari

Dashuria: Dita e fitores nga shumë këndvështrime, madje edhe nga ndjenjat. Në dashuri do të ketë rrethana të vogla të favorshme që do të zgjidhin gjithashtu problemet dhe çështjet që kanë qenë të dashur për zemrën tuaj për ca kohë. Beqarët do jenë në gjendje të nisin një lidhje të re.

Puna: Mund të ishte koha e duhur për të marrë vendime të rëndësishme, duke pasur parasysh shumë ndryshime pozitive për të gjithë.

Bricjapi

Dashuria: Ka ngjarje të reja në sferën e dashurisë, shumë situata për të cilat ju intereson do të zhvillohen. Për çiftet, dita do të rrjedhë në humor të mirë dhe projektet e reja do të jenë në horizont. Frymëzimet e papritura edhe për beqarët, pasionet do të jenë të papërballueshme.

Puna: Moment pozitiv dhe në përputhje me pritjet, qëllimet ambicioze do të bëhen gjithnjë e më të afërt.

Ujori

Dashuria: Sot shumë prej shenjave do të duhet t’i përmbahen realitetit të fakteve mbi dashurinë, pa u dashuruar më tej. Mundohuni të keni një qasje praktike me të dashurin tuaj. Nëse jeni beqar, ndryshoni madhësinë e projekteve të paqarta ose të pasigurta që mund të zbehen.

Puna: Në punë, ju duhet të jeni të kujdesshëm në marrjen e gjykimeve për kolegët tuaj, veçanërisht në mungesë të tyre!

Peshqit

Dashuria: Performanca e dobët e ditës në disa aspekte, por absolutisht jo negative. Horoskopi parashikon disa vështirësi me partnerin në dashuri. Një ditë ulje-ngritjesh për zemrat e vetmuara.

Puna: Energji të mëdha hyrëse për të investuar në punë dhe madje edhe nëse do të jeni shumë të lodhur, rezultatet e marra do t’ju paguhen

Lajme te ngjashme